من خدا را دارم

مرد و زنی نزد شیوانا آمدند و از او خواستند برای بدرفتاری فرزندانشان توجیهی بیاورد.
مرد گفت: “من همیشه سعی کرده‌ام در زندگی به خداوند معتقد باشم. همسرم هم همین طور، اما چهار فرزندم نسبت به رعایت مسایل اخلاقی بی‌اعتنا هستند و آبروی ما را در دهکده برده‌اند. چرا با وجودی که هم من و هم همسرم به خدا ایمان داریم، دچار این مشکل شده‌ایم؟”

شیوانا به آن‌ها گفت: “ساختمان خانه خود را برایم تشریح کنید.”
مرد با تعجب جواب داد: “این چه ربطی به موضوع دارد؟ حیاط بزرگ است و دیوارهای کوتاهی دارد. یک ساختمان بزرگ وسط آن قرار گرفته که داخل آن اتاق‌های بزرگ با پنجره‌های بزرگ، اثاثیه درون ساختمان هم بسیار کامل است. در گوشه حیاط هم انبار بزرگی داریم، آن سوی حیاط هم آشپزخانه و حمام و توالت قرار گرفته است.”
شیوانا پرسید : “درون این خانه بزرگ چه قدر خدا دارید؟”
زن با تعجب پرسید :”منظورتان چیست! مگر می‌توان درون خانه خدا داشت؟”
شیوانا گفت: “بله ! فقط اعتقاد داشتن کافی نیست! باید خدا را در کل زندگی پخش کرد و در هر بخش از زندگی و فکر و کارمان سهم خدا را هم در نظر بگیریم. برایم بگویید در هر اتاق چه قدر جا برای کارهای خدایی کنار گذاشته‌اید؟ آیا تا به حال در آن منزل برای فقیران مراسمی برگزار کرده‌اید؟ آیا از آن آشپزخانه برای پختن غذا برای در راه مانده‌ها و تهی‌دستان استفاده‌ای شده‌است؟ آیا پرده‌ای که به پنجره‌ها آویخته‌اید نقشی خدایی بر آن‌ها وجود دارد؟ بروید و ببینید چه قدر در زندگی خودتان خدا را پخش کرده‌اید و رد پای خدا را در کجاهای منزلتان می‌توانید پیدا کنید. اگر چهار فرزند شما به بی‌راهه کشانده شده‌اند، این نشان آن است که در آن منزل، حضور خدا را کم دارید. اعتقادی را که مدعی آن هستید به صورت عملی در زندگی‌تان پخش کنید، خواهید دید که نه تنها فرزندان‌تان بلکه بسیاری از جوانان و پیروان اطراف شما هم به راه راست کشانده خواهند شد.”

/ 22 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

سلام عالی بود ممنون[گل][گل]

شعیب

سلام مــــــــــــرد رویایی یک زن! مــــــــردی است که دستانش مالامال از مهـــــر باشد، نه پول نگاهش سرشار از عشـــــــــــق باشد، نه غرور شانه هایش مأمن آسایـــــــــش باشد، نه بار و فرسایش آغوشش امـــــــن باشد، نه سرد صدایش از شور و مهر گـــــــرم باشد، نه از قدرت مردانگی همچو کوه یخ وجودش پناهگـــــاه امــــــن باشد، نه دستانش سنگین و ضرب شستش محکم جیبش گر چه بی پول، ولی روزی اش حـــــــلال باشد صدایش گرچه خش دار، ولی برای اهل خانه زمزمه آرامــــــــــش باشد مـــــــــــــرد رویایی یک زن، یک مرد ثروتمند کلاس بالای خوش پوش خوش چهره نیست!!! مردی است که قلبــــــــــــش برای عشقـــــش بتپـــــــد... بـــــــــــدون خیانـــــت... همین..

مریم

ازخداپرسیدم خدایا چه چیزی تورا ناراخت میکند خداوند فرمود هر وقت بنده ای با من سخن میگوید چنان به حرفهای او گوش میدهم که گویی به جز او بنده ای ندارم ولی او چنان سخن میگوید انگار من خدای همه هستم الا او.

معصومه

خدایا....هیچ می دانی که همیشه به موقع به دادِ دلم ، تو می رسی ؟؟! آنجا که خسته ام ... آنجا که دل شکسته ام ... آنجا که ازهمه ی عالم و آدم گسسته ام ... همیشه تو همان دستی هستی که می گیری از دلم غبارِغمها را خــدایا سپــاس! خدا دوستت دارم ..بارها دستم را گرفتی که میتونستی همونجا مچم را بگیری . خــــــــــــــدا یــــــــا ! خدایا ، اگـر تـنـها تـریـن تـنـهـــایـان شـوم بـاز هـم خــــــدا هـست ، او جـانـشـیـن تـمام نـداشـتـن های مـن است . سلام دوستان من بازگشتم....امیدوارم که بتونم به خوبی ادارش کنم....ان شالله... لطف کنید نام وبلاگم تغییر دهید به جاش "خدایا نگاهم کن..."بگذاریدتشکر*...خبرم کنید ؟؟؟ آپ کردم تشریف بیاورید....منتظرم ودر ضمن در پست ثابت نظر ندهید با تشکر.... [لبخند]...

شعیب

سلام روزی لقمان به پسرش گفت امروز به تو ۳ پند می دهم که کامروا شوی. اول اینکه سعی کن در زندگی بهترین غذای جهان را بخوری! دوم اینکه در بهترین بستر و رختخواب جهان بخوابی ! سوم اینکه در بهترین کاخها و خانه های جهان زندگی کنی !!! پسر لقمان گفت ای پدر ما یک خانواده بسیار فقیر هستیم چطور من می توانم این کارها را انجام دهم؟ لقمان جواب داد : اگر کمی دیرتر و کمتر غذا بخوری هر غذایی که میخوری طعم بهترین غذای جهان را می دهد . اگر بیشتر کار کنی و کمی دیرتر بخوابی در هر جا که خوابیده ای احساس می کنی بهترین خوابگاه جهان است . و اگر با مردم دوستی کنی و در قلب آنها جای می گیری و آنوقت بهترین خانه های جهان مال توست...

متین

در این دوره زمونه که خدایی خدا غریبه وب قشنگی ساختید موفق باشید و سربلند به حق غریبی ش.

عسل فومنی

خاطرات خیلی عجیبند گاهی اوقات می خندیم ، به روزهایی که گریه میکردیم ! گاهی گریه میکنیم ، به یاد روزهایی که میخندیدیم!

رضـــــــــRezaــــــا

ســــــــــــــــلام وبلاگ قشنگی داری...آهنگ قشنگی هم داره دمت گـــــــــرم موفق باشی بنده خدا[شوخی]

عسل فومنی

ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س)را به شما دوست عزیزم تبریک عرض میکنم