شب کریسمس بود و هوا، سرد و برفی.

پسرک، در حالی‌که پاهای برهنه‌اش را روی برف جابه‌جا می‌کرد تا شاید سرمای برف‌های کف پیاده‌رو کم‌تر آزارش بدهد، صورتشرا چسبانده بود به شیشه  سرد فروشگاه و به داخل نگاه می‌کرد.

در نگاهش چیزی موج می‌زد، انگاری که با نگاهش ، نداشته‌هاش رو از خدا طلب می‌کرد، انگاری با چشم‌هاش آرزو می‌کرد.

خانمی که قصد ورود به فروشگاه را داشت، کمی مکث کرد و نگاهی به پسرک که محو تماشا بود انداخت و بعد رفت داخل فروشگاه. چند دقیقه بعد….

در حالی‌که یک جفت کفش در دستانش بود بیرون آمد.

- آهای، آقا پسر!

پسرک برگشت و به سمت خانم رفت. چشمانش برق می‌زد وقتی آن خانم، کفش‌ها را به ‌او داد.پسرک  با چشم‌های خوشحالش و با صدای لرزان پرسید:

- شما خدا هستید؟

- نه پسرم، من تنها یکی از بندگان خدا هستم!

- آها، می‌دانستم که با خدا نسبتی دارید!

 

/ 25 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پویا

بالم شكسته بودوهوايي نداشتم ازدست روزگار رهایی نداشتم بیهوده نیست عاشق گنبد طلا شدن مشهد اگر نبود که جایی نداشتم دردم زیاد بود و طبیبی مرا ندید دردم زیاد بودو دوایی نداشتم گفتم مگر امام رضا چاره ای کند ای وای اگر امام رضایی نداشتم ... عیدتون مبارک[قلب]

محب ولایت

بسـ‗_‗م الله الرحمـ‗_‗ن الرحیـ‗_‗م الحـ‗_‗مد لله رب العـ‗_‗المین اللًّهُـ‗_‗ـمَ صَّـ‗_‗ـلِ عَـ‗_‗ـلَى مُحَمَّـ‗‗ـدٍ وَ آلِ مُحَمَّـ‗_‗ـَد و عَجِّـ‗_‗ـلّ فَّرَجَهُـ‗_‗ـم سـ‗_‗لام علـ‗_‗یکم __████__████_███ __███____████__███ __███_███___██__██ __███__███████___███ ___███_████████_████ ███_██_███████__████ _███_____████__████ __██████_____█████ ___███████__█████ ______████ _██ ______________██ _______________█ _████_________█ __█████_______█ ___████________█ ____█████______█ _________█______█ _____███_█_█__█ ____█████__█_█ ___██████___█_____█████ ____████____█___███_█████ _____██____█__██____██████ ______█___█_██_______████ _________███__________██ _________██____________█ _________█ ________█ ________█ امام موسی کاظم(علیه السلام) فرمودند: من راى اخاه على امر یكرهه فلم یرده عنه - و هو یقدر علیه - فقد خانه. هر كه برادرش را در كارى ناپسند ببیند و بتواند او را از آن باز دارد و چنین نكند، به او خیانت كرده است. الامالى صدوق، صفحه ۳۴۳

زبل خان

کاش من یک بچه آهو می شدم می دویدم روز و شب در دشتها توی کوه و دشت و صحرا روز و شب می دویدم تا که می دیدم تو را بهترین شادباش ها تقدیم به شما، بمناسبت میلاد امام علی بن موسی الرضا-ع

به لحظه های من بیا...

من غریب و تو غریبی به غریبيت قسم خانه ی غربتم ای دوست رضا می خواهد سنگ سلمانی مارا مکن ای دوست طلا که دلِ تنگ من ایوان طلا می خواهد تو که سلطانی و ازسلطنتت کم نشود این دل خسته زتو کرب و بلا می خواهد مانده ام مشهد روم یا شهر مولا بهتر است؟ در جوابم آمده بیتی که الحق محشر است: هم رضا باشد علی، هم مرتضی باشد علی پس نجف توس است و توس ایوان طلای حیدر است..

امیر

سلام عباداتتون قبول التماس دعا با آرزوی "معرفت" به آل کساء[گل][گل][گل]

khodai

بعد از رکوع و سجده و بعد از قیام از دور هر شب دو زانو می زنم با احترام از دور دستی به روی سینه و دستی به سوی تو روی لبم گُل می کند : آقا سلام از دور +سلااااااااااااام میلاد بر شما و خانواده ی محترم مباااااااااااااااااااارک باشه[گل][گل][گل][گل][گل]

محب ولایت

سلام علیکم میلاد امام الرئوف حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام مبارک باد[گل]

فروود

سلام مادر موسی، چو موسی را به نیل در فکند، از گفتهٔ رب جلیل خود ز ساحل کرد با حسرت نگاه گفت کای فرزند خرد بی‌گناه گر فراموشت کند لطف خدای چون رهی زین کشتی بی ناخدای گر نیارد ایزد پاکت بیاد آب خاکت را دهد ناگه بباد وحی آمد کاین چه فکر باطل است رهرو ما اینک اندر منزل است پردهٔ شک را برانداز از میان تا ببینی سود کردی یا زیانما گرفتیم آنچه را انداختی دست حق را دیدی و نشناختی میهمان ماست، هر کس بینواست آشنا با ماست، چون بی آشناست ما بخوانیم، ار چه ما را رد کنند عیب پوشیها کنیم، ار بد کنند ما که دشمن را چنین میپروریم دوستان را از نظر، چون میبریم زنده باشی.

تارا

به فصل انار که برسیم بیشتر دوستت خواهم داشت.. به حق طعم انار تو دانه دانه شعری که به سرانگشتان من در پیاله طاقت سرریز خواهی شد.